Αρχείο ημέρας 25 Μαρτίου 2017

25 Μαρτίου 2017

«Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία»Αποτέλεσμα εικόνας για ελληνικη σημαια animation

ΑΝΔΡΕΑΣ  ΚΑΛΒΟΣ

Μία ακόμη παρουσίαση μας ενθουσίασε και φέτος από τους μαθητές και  μαθήτριες της Τρίτης, Τετάρτης , Πέμπτης και Έκτης τάξης του Δημοτικού Σχολείου Σταυρού που με τη γιορτή τους  τίμησαν την αναγγελία της γέννησης του Ιησού καθώς και το μεγάλο ξεσηκωμό του Γένους ενάντια στον τουρκικό ζυγό .

Μια Γιορτή που αφιέρωσαν σε όλους τους επώνυμους και ανώνυμους ήρωες που θυσίασαν τη ζωή τους για την Ελευθερία.

Μετά τη δοξολογία και την κατάθεση στεφάνων, για άλλη μια χρονιά το ιδιαίτερο χειροκρότημα του κοινού απέσπασαν οι μαθητές του νηπιαγωγείου και του δημοτικού σχολείου Σταυρού από τον κόσμο που είχε συγκεντρωθεί για να παρακολουθήσει την παρέλαση.

Εκπαιδευτικοί:

Θεοδωρίδης Ευστάθιος