Αρχείο μηνός Ιούνιος 2016

Ευχαριστήρια Επιστολή

Ο σύλλογος διδασκόντων του Δημοτικού σχολείου Σταυρού ευχαριστεί τον Αντιδήμαρχο Αλεξάνδρειας κ. Τόκα Σωτήριο για τη δωρεά φωτοτυπικού μηχανήματος (Φαξ) και την πολύτιμη συμβολή του στην εύρυθμη λειτουργία του σχολείου μας.

Σε αυτή τη δύσκολη οικονομική συγκυρία η στήριξη που μας παρέχετε είναι εξαιρετικά σημαντική.

Με την παρούσα επιστολή θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την σημαντική αυτή χορηγία, και για την ευαισθησία που επιδείξατε.

Ο  σύλλογος διδασκόντων του

Δημοτικού Σχολείου Σταυρού

Επαγγέλματα Γ΄και Δ΄ Τάξεις

Τα επαγγέλματα του χωριού μας – Τι θα γίνω όταν μεγαλώσω

(Αριστερό κλικ πάνω στην παρουσίαση για να τη δείτε.)

Εκπαιδευτικοί:

Θεοδωρίδης Ευστάθιος και Κυριακή Μπαλλή

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΕΑΚ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

Tην Τρίτη 24 Μαΐου οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας επισκέφθηκαν τις αθλητικές εγκαταστάσεις του ΕΑΚ Μακροχωρίου.

Εκεί  μας υποδέχθηκε ο κ. Καραντουμάνης  Κωνσταντίνος εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής με ειδικότητα και πολύχρονη εμπειρία στο στίβο,  μας  ξενάγησε στο χώρο και μας μύησε στα βασικά αγωνίσματα του στίβου.

Τα παιδιά έτρεξαν μέσα στο χώρο του στίβου , έριξαν μπαλάκι, ψηλάφησαν τα όργανα των ρίψεων, δοκίμασαν την ταχύτητα τους στους ειδικούς διαδρόμους των δρόμων. Ιδιαίτερη  εντύπωση τους έκαναν  τα άλματα και η τεχνική που απαιτείται στις υψηλές επιδόσεις.

Ευχαριστούμε τον κ.  Καραντουμάνη Κωνσταντίνο και  το σύλλογο γονέων για τη δωρεάν μεταφορά των παιδιών.

ΜΟΥΤΑΦΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ