ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΕΘΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Γ. ΜΕΛΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Π. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ

Την Τρίτη 29/03/2022 οι μαθητές των  Ε’ και ΣΤ΄ τάξεων, συνοδευόμενοι από τη Διευθύντρια και τους δασκάλους των τάξεων, επισκέφθηκαν το Εθνογραφικό Κέντρο Γ. Μελίκης στη Μελίκη Ημαθίας.

Τους μαθητές υποδέχθηκε στο προαύλιο ο αγαπητός σε όλους κ. Γ. Μελίκης όπου τους μίλησε γενικά για το  Κέντρο και τις δράσεις που υλοποιούνται σε αυτό. Στη συνέχεια απόλαυσαν τη φιλοξενία και την ξενάγηση στους χώρους του Κέντρου από την κ. Βεσυροπούλου ,μέλος του Συλλόγου Φίλων του Κέντρου. Φύγαμε όλοι με τις καλύτερες εντυπώσεις!

Ήταν ένα συναρπαστικό ταξίδι στη μνήμη και στο χρόνο!!!

Στη συνέχεια επισκεφθήκαμε το Δ. Σχ. Π. Προδρόμου όπου υλοποιήσαμε αθλητικές δράσεις με συνεργασία των εκπαιδευτικών Φ. Αγωγής κ. Βεσυροπούλου και κ. Μουταφίδου στο πλαίσιο γνωριμίας των παιδιών σε φυσικό χώρο, μετά την υλοποίηση συνεργατικής εκπομπής στο Ευρωπαϊκό Μαθητικό Ραδιόφωνο.