Επίσκεψη στο Κέντρο Μέριμνας Ατόμων με Ειδικές Δεξιότητες

2Οι μαθητές και οι μαθήτριες  του Δημοτικού σχολείου Σταυρού μαζί με τους εκπαιδευτικούς επισκέφθηκαν το Κέντρο Μέριμνα Ατόμων με Ειδικές Δεξιότητες ,ξεναγήθηκαν στους χώρους του κέντρου και  γνώρισαν τις ιδιαίτερες ικανότητες αυτών των παιδιών.

Αισθανόμαστε την ηθική υποχρέωση να ευχαριστήσουμε θερμά για την υποδοχή και ξενάγηση στους χώρους του Κέντρου Μέριμνας Ατόμων με Ειδικές Δεξιότητες, την κ. Δαμιανίδου Μελίνα που απάντησε στις ερωτήσεις και απορίες των μαθητών μας, την κ. Δαμιανίδου Σοφίας εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής,που μας μύησε σε προγράμματα ειδικής φυσικής αγωγής (καθώς και όλο το προσωπικό του Κέντρου Μέριμνας Ατόμων με Ειδικές Δεξιότητες )και φυσικά τα άτομα με ειδικές δεξιότητες που μας  υποδέχθηκαν με το μεγαλύτερο χαμόγελό τους.

Εκπαιδευτικοί:                                                                                  Φεβρουάριος 2015

Θεοδωρίδης Ευστάθιος

Μπαλλή Κυριακή